Tamiya: CELICA GT-FOUR (ST205) (TT-02) WITH ESC

kr2,495.00 inkl. mva

Må kompletteres med:

  • Radio og mottaker
  • 4.8 ~ 7.4kg servo eller sterkere
  • NiMH eller LiPO batteri
  • Batterilader
  • PS Lakk

På lager .

Varenummer: 58743 Kategori:
Beskrivelse

1/10 R/C Toyota Celica GT-Four (ST205) (TT-02 chassis). Kommer som byggesett.

Toyota utviklet denne høyspesifikasjonsversjonen av sjette generasjon Celica med mål om å gjenta deres verdensmesterskap i rally fra året før i 1994. Den hadde buede, aerodynamiske karosserilinjer, et distinkt frontparti med fire frontlykter i ulike størrelser, og en 2-liters 4-sylindret DOHC turbomotor som ytet 255 hk. 4WD-systemet brukte en sentral viskosekobling og en Torsen-differensial bak for overlegen trekkraft. I tillegg ble 2100 japanske modeller med en buet bakspoiler produsert til stor begeistring blant Celica-fans.

★Modellen er basert på TT-02-chassiet, et balansert chassis med batteripakken på venstre side og motoren på høyre. I tillegg har den et pitwork-vennlig design med identiske venstre/høyre uprights og bærearmer.
★ TT-02 tilbyr også to alternativer for både akselavstand, bakkeklaring og sporvidde, og kan fås med 10 forskjellige girutvekslinger ved bruk av separat solgte pinjonggir.

540 motor medfølger. Må kompletteres med:

  • Radio og mottaker
  • 4.8 ~ 7.4kg servo eller sterkere
  • ESC (fartskontroller)
  • NiMH eller LiPO batteri
  • Batterilader
  • PS lakk

Maling som anbefales for å gjenskape modellen som på bilde:
PS-5 Black
PS-31 Smoke
TS-14 Black
TS-29 Semi Gloss Black